facebook
Parszywa dwunastka spamerów w 2015 roku
07 maja 2015

Względem zeszłego roku, największe zmiany zaszły w pierwszej dziesiątce rankingu - Chiny spadły poza podium zajmując 6 miejsce, a Włochy awansowały na 9 pozycję. Polska, podobnie jak w poprzednich latach, ponownie znalazła się poza rankingiem osiągając wynik 1% uczestnictwa w światowej produkcji spamu.

Spam jest jednym z najważniejszych powodów blokowania miejsca na twardych dyskach, zatykania się łącz oraz spowalniania działania serwerów. Bezpośrednie ryzyko jakie niesie ze sobą spam to kradzież pieniędzy, a nawet tożsamości użytkowników Internetu oraz naruszenie ich prywatności i bezpieczeństwa. Zagrożeń wynikających ze spamu jest jednak znacznie więcej.

TOP 3 rankingu Parszywej Dwunastki

Podobnie jak w zeszłym roku, Stany Zjednoczone utrzymały wiodącą pozycję w generowaniu światowego spamu. W tym roku, z miejsca drugiego, awansowały na pierwszą pozycję z wynikiem 10%. Drugą lokatę w rankingu zajął Wietnam, przeskakując o 4 pozycje w porównaniu do 2014 roku. Pierwszą trójkę w generowaniu światowego spamu zamyka natomiast Ukraina (6,8%), tym samym przesuwając się w górę aż o 5 pozycji.

Wzloty i upadki na śmieciowym wysypisku

Pozytywnym zaskoczeniem są Chiny, które w zeszłym roku zajęły „zaszczytne” pierwsze miejsce, z wynikiem 16,6%. W tym roku utraciły jednak koszulkę lidera, zdobywając 6 miejsce i wynik 5,5%. Debiutantem pierwszej dwunastki w tym roku są Włochy, które zajęły miejsce 9, z wynikiem 3,2%. W porównaniu do 2014 roku, dużym spadkiem może pochwalić się Japonia - przeskoczyła aż o 6 pozycji, plasując się na 11 miejscu. Pozostałe kraje, takie jak Rosja, Korea Południowa, Brazylia, Indie, Argentyna i Niemcy nadal utrzymują się w pierwszej dwunastce, nieznacznie zmieniając swoje pozycje  w porównaniu z zeszłorocznym zestawieniem.

Polska ponownie poza rankingiem

Podczas gdy w 2013 roku Polska plasowała się w pierwszej dziesiątce, już rok później znaleźliśmy się na 20 miejscu. Wynik, który osiągnęliśmy w pierwszym kwartale tego roku zdecydowanie napawa optymizmem. Znajdujemy się na 22 pozycji, z wynikiem 1,3%, według procentowego udziału w generowaniu światowego spamu i na 41 miejscu, z wynikiem 1%, przy uwzględnieniu liczby ludności.

Źródło: chip.pl
Zostań naszym fanem!