facebook
Czas zabezpieczyć swoje urządzenia mobilne
03 sierpnia 2015

Wszyscy wiemy, że cyberprzestępcy mają jeden cel – zainfekować Twój komputer lub laptopa wirusem lub sprawić, abyś sam zainstalował szkodliwy program. Może nie wiesz, że marzą także o tym, aby dostać się do Twoich urządzeń przenośnych. Cyberzłodzieje wiedzą, jak zarobić pieniądze na włamaniu do Twojego smartfona – począwszy od bezpośredniej kradzieży po raczej niecodzienne czynności typu wydobywanie bitcoinów.

Istnieją trojany, które udają gry lub przydatne aplikacje na urządzenia przenośne. Gdy je zainstalujesz, biorą się za czyszczenie Twojego konta, wykonując płatne telefony lub zapisując Cię do usług SMS-owych typu premium.

Swoje pieniądze z pewnością wolałbyś wydać na coś, co jest Ci potrzebne. A skoro tak, zacznij dbać o swoje urządzenie. Zapoznaj się z naszymi czterema poradami i zabezpiecz swój sprzęt:

  • Aby nikt nie mógł używać Twojego telefonu, wprowadź na nim hasło dostępu.
  • Unikaj nieznanych połączeń Wi-Fi – zwłaszcza tych darmowych. Mogą one być używane do gromadzenia wysyłanych przez Ciebie informacji. Jeśli nie trzeba podawać hasła, aby połączyć się z internetem, to znak, że może to być niebezpieczna sieć.
  • Nawet jeśli Twoje urządzenie zostanie zgubione lub skradzione, możesz nim zarządzać. W tym celu włącz funkcję zdalnego zarządzania oraz wykonywania kopii zapasowych, chociażby te, które są wbudowane (np. ustawienie “Znajdź telefon”), lub zainstaluj specjalny program.
  • Nie zapominaj, że Twój telefon także jest narażony na wirusy. Nie pobieraj nieznanych aplikacji, nawet z oficjalnego sklepu. Zawsze sprawdzaj, jakich uprawnień żąda aplikacja – np. dostępu do kontaktów lub zdjęć.
Zostań naszym fanem!