facebook
Disney szantażowany przez hakerów.
19 maja 2017

„Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” wpadli prawdopodobnie w ręce hakerów, którzy szantażują wytwórnię Disney.

Hakerzy zaatakowali Dysney'a

W ostatnich dniach byliśmy świadkami niespotykanej aktywności cyberprzestępców, którzy wykorzystując narzędzia wykradzione z NSA przeprowadzili skuteczny atak ransomware na dziesiątki milionów komputerów. Dzisiaj dowiadujemy się o ich kolejnej aktywności, tym razem wymierzonej w Disney'a.

Okup za wykradziony film

Jak przyznał w rozmowie z pracownikami ABC szef Disneya Bob Iger, jego wytwórnia szantażowana jest przez hakerów, którzy zdobyć mieli niemający jeszcze premiery film. Żądają oni okupu grożąc, że w razie odmowy będą ujawniali online jego kolejne kawałki aż do opublikowania całości.

Chodzi o „Piratów z Karaibów: Zemsta Salazara”?

Nie wiadomo dokładnie o jaki film może chodzić. Disney szykuje się jednak do premiery „Piratów z Karaibów: Zemsta Salazara” (26 maja) i „Autka 3” (15 czerwca). Według spekulacji to właśnie pierwszy z tych tytułów zdobyli hakerzy.

Co na to Disney?

Wytwórnia potwierdziła doniesienia o żądaniach okupu. Nie przyznała jednak, że chodzi o „Piratów z Karaibów: Zemsta Salazara” deklarując jednocześnie, że nie zamierza płacić okupu i że współpracuje w tej sprawie z FBI.

Źródło: pcworld.pl
Zostań naszym fanem!