facebook
Samsung oferuje 200 tys. dolarów za złamanie zabezpieczeń
08 września 2017


Nie istnieje metoda ochrony danych gwarantująca całkowite bezpieczeństwo. Wyszukiwanie luk to zajęcie żmudne i wymagające zaangażowania. Dlatego firmy często zapraszają do współpracy hakerów i programistów, którzy wykonują za nich "czarną robotę".

Taki właśnie program uruchomił ostatnio Samsung. Za pośrednictwem strony internetowej można zgłaszać wszelkie odkryte luki, które spełniają kilka warunków. Po pierwsze chodzi tu wyłącznie o wybrane urządzenia mobilne Samsunga (m.in. seria Galaxy S od modelu S6, Galaxy Note od modelu Note 4 i serie A oraz J od modeli z 2016 roku). Po drugie zgłoszony problem może dotyczyć tylko i wyłącznie tematyki bezpieczeństwa – błędy oprogramowania czy kłopoty z działaniem smartfona nie będą brane pod uwagę, tak jak i luki, które dotyczą nie tylko urządzeń Samsunga, ale innych smartfonów z Androidem.

Zadanie jest trudne, ale z pewnością opłacalne. W zależności od zagrożenia związanego z odkrytą dziurą w systemie Samsung będzie wypłacał nagrodę. Te najmniej istotne będą warte 200 dolarów, ale za krytyczne wady koreański producent jest gotów zapłacić nawet 200 tysięcy dolarów.

Tym sposobem Samsung chce pokazać użytkownikom, jak bardzo istotne dla niego są kwestie bezpieczeństwa.

Źródło: chip.pl
Zostań naszym fanem!