facebook
Nastolatki porzucają Facebooka? Inne serwisy interesują ich bardziej
01 lutego 2018

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez agencję Newcom na terenie Holandii, coraz mniej tamtejszych nastolatków posiada konto na Facebooku.

Rok temu aż 80% osób w wieku od 15 do 19 lat deklarowało posiadanie konta na Facebooku. Obecnie jest to już „tylko” 72%, co może oznaczać, że coraz więcej nastolatków rezygnuje z popularnego portalu społecznościowego.

Wyłącznie 43% ankietowanych we wspomnianym wieku przyznaje, że z Facebooka korzysta każdego dnia. Rok temu było to 54%.

Wśród holenderskich nastolatków największą popularnością cieszy się komunikator WhatsApp. Jest on wykorzystywany przez aż 97% ankietowanych. Łącznie w Holandii korzysta z niego już 11,5 mln osób. Najszybciej zyskującym na popularności medium jest natomiast Instagram.

Dlaczego młodzi ludzie rezygnują z Facebooka? Wśród powodów wymieniają oni głównie fakt, że „nie czują się tam już jak w domu”. Zaledwie 13% wskazuje, że porzuciło portal ze względu na rozpowszechniające się reklamy.

Coroczna ankieta wskazuje ponadto, że do Facebooka przekonuje się coraz więcej osób starszych. Aż 69% ankietowanych w wieku od 65 do 79 lat posiada już konto na portalu.

Źródło: instalki.pl
Zostań naszym fanem!