facebook
Porada tygodnia: Co to jest autoochrona w antywirusie
07 marca 2014

Moduł Autoochrona programu Kaspersky Internet Security 2014 blokuje wszystkie próby zamiany lub usuwania plików antywirusa, procesów pamięci i zdarzeń rejestru.

Domyślnie Autoochrona w Kaspersky Internet Security 2014 jest włączona. Jednak istnieją sytuacje, w których powinieneś ją wyłączyć. Pokażemy Ci jeden z najczęstszych takich przypadków.

Zainstalowałeś Kaspersky Internet Security 2014 i wkrótce potem zauważyłeś znaczny spadek wolnego miejsca na dysku. Otwórz odpowiedni folder Kaspersky Lab:

  • system Windows XP:  C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Kaspersky Lab
  • system Windows Vista/7/8:  C:\Program Data\Kaspersky Lab.

Jeśli zobaczysz tam wiele plików tekstowych lub plików z rozszerzeniem *.log, będzie to oznaczało, że w aplikacji najprawdopodobniej włączone jest śledzenie (szczegółowe informacje, jak sprawdzić, czy śledzenie jest włączone oraz jak je wyłączyć, znajdują się tutaj). Gdy spróbujesz usunąć te pliki z włączoną funkcją Autoochrony, moduł uzna to za nieautoryzowaną próbę i zablokuje tę akcję. Aby usunąć pliki śledzenia, powinieneś najpierw czasowo wyłączyć Autoochronę. Nie zapomnij jej później włączyć, aby Twój program antywirusowy mógł działać stabilnie i bezpiecznie.

Aby włączyć / wyłączyć moduł Autoochrona:

  1. Otwórz interfejs Kaspersky Internet Security 2014. W prawej dolnej części okna kliknij Ustawienia.
  2. W oknie Ustawienia wybierz Dodatkowe i kliknij Autoochrona.
  3. Jeśli Twoja aplikacja jest chroniona hasłem, wprowadź je i kliknij Kontynuuj.
  4. Zaznacz lub usuń zaznaczenie z pola Włącz autoochronę.

Zostań naszym fanem!