facebook
Microsoft umieścił dwie polskie szkoły na liście najbardziej innowacyjnych na świecie
21 listopada 2014

Dziesięciu nauczycieli z Polski znalazło się w grupie najbardziej innowacyjnych nauczycieli (Microsoft Innovative Educator Expert - MIE Expert) na świecie. Nagrodzono również dwie polskie szkoły tytułem Microsoft Showcase Schools - "Szkoły mentorskie Microsoft".

Konkurs na najbardziej innowacyjne placówki edukacyjne oraz nauczycieli realizowany jest od 10 lat w ramach globalnego programu Microsoft in Education (dawniej: Partners in Learning). To inicjatywa skierowana do nauczycieli wszystkich przedmiotów we wszystkich typach szkół, zaś jego celem jest nie tylko wyróżnianie, ale wspieranie w rozwoju nagrodzonych. Mogą liczyć na darmowe szkolenia, zapewnienie udziału w konferencjach czy pomoc w nawiązywaniu kontaktów w kraju i zagranicą. Nauczyciele mogą korzystać z portalu Microsoft Educator Network, który udostępnia m.in.materiały dydaktyczne, scenariusze lekcyjne, dobre praktyki, bezpłatne narzędzia informatyczne czy kursy e-learningowe.

Do grupy ponad 150 najbardziej innowacyjnych szkół z całego świata dołączyły dwie polskie placówki edukacyjne: Zespół Szkół Technicznych w Radomiu oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Ząbkach. Szkoły te ściśle współpracują z firmą Microsoft przy wprowadzeniu innowacyjnego podejścia do edukacji młodzieży. Wśród ośmiuset nauczycieli z ponad 100 krajów znalazło się dziesięciu wychowawców z Polski. Doceniono takie ich pomysły i nowatorskie rozwiązania w edukacji jak: zajęcia wychowania fizycznego z wykorzystaniem konsoli Xbox, obliczanie kątów nachylenia na podstawie własnoręcznie zrobionych zdjęć szkoły z lotu ptaka, czy przekazywanie teorii astronomii za pomocą filmików nakręconych w trakcie lotu w stratosferę. Nauczyciele ci to: Bożena Kraj (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach), Artur Rudnicki, Sylwia Owczarek i Ilona Chodowicz (Zespól Szkół Technicznych w Radomiu), Mirosław Pieńkowski – (Szkoła Podstawowa w Mrozach), Anna Rzepa i Barbara Cieślak z Gimnazjum nr 1 w Lęborku, Dariusz Stachecki z Gimnazjum nr 1 w Nowym Tomyślu, Tomasz Łukawski i Edyta Żegnałek ze SP nr 3 w Ząbkach. Specjalne, bo mentorskie wyróżnienie „Microsoft Innovative Educator Fellow” otrzymał również Artur Rudnicki, nauczający na co dzień w radomskim Zespole Szkół Technicznych.

Źródło: pcworld.pl
Zostań naszym fanem!