facebook
Windows 10 dostępny jako bezpłatna aktualizacja 29 lipca
03 czerwca 2015

Microsoft zapowiedział, że 29 lipca Windows 10 będzie dostępny w 190 krajach. Windows 10 będzie dostępny bezpłatnie dla użytkowników Windows 7 i Windows 8.1.

Windows 10 przywraca Menu Start, które użytkownicy znają i kochają. Pozwala im również wyszukiwać pliki, przypięte aplikacje oraz „ulubione". Windows 10 błyskawicznie się uruchamia, wznawia działanie oraz umożliwia dłuższą niż kiedykolwiek pracę na baterii. W ramach najbezpieczniejszej platformy, Windows 10 zawiera Windows Defender, który za darmo chroni przed szkodliwym oprogramowaniem oraz zapewnia darmowe aktualizacje przez cały cykl wsparcia urządzenia. Zoptymalizowana pod kątem korzystania za pomocą klawiatury i dotyku, aktualizacja Windows 10 została zaprojektowana tak, aby była kompatybilna z urządzeniami i aplikacjami Windows. Microsoft twierdzi, że Windows 10 adaptuje się do użytkownika, aby pozwolić mu na jak najbardziej osobiste doświadczenie. Cortana, pierwszy na świecie, w pełni cyfrowy asystent, pomaga użytkownikom wykonywać zadania na wszystkich posiadanych urządzeniach. Cortana uczy się indywidualnych preferencji użytkownika, aby sugerować rozwiązania, zapewnić szybki dostęp do informacji i ważnych przypomnień poprzez głos lub tekst. Windows Hello wita użytkowników po imieniu i pozwala im zalogować się na komputerze bez konieczności podawania hasła - dostarcza natychmiastowy i bezpieczniejszy dostęp do urządzeń z Windows 10 poprzez biometryczne uwierzytelnienie. Windows 10 umożliwia również interakcje z urządzeniem przy pomocy tradycyjnej myszy i klawiatury, lub bardziej naturalnymi metodami jak głos, pismo czy gest.

Microsoft Edge

Windows 10 pozwoli użytkownikom zrobić znacznie więcej niż kiedykolwiek przy mniejszym wysiłku. Microsoft Edge, nowa przeglądarka, zaprojektowana do pracy online w nowej formie, oferuje wbudowane opcje pisania, udostępniania i tryb czytania. Integracja z Cortaną sprawia, że Microsoft Edge szybko dostarcza wyniki wyszukiwania i treści bazujące na indywidualnych preferencjach i zainteresowaniach użytkownika. Szybki, usprawniony i osobisty Microsoft Edge umożliwia użytkownikowi skupienie się wyłącznie na najbardziej angażujących treściach, które mają znaczenie w sieci.

Z kolei z Office†, Windows 10 oferuje stałe, bazujące na obsłudze dotykowej doświadczenie na tabletach i komputerach PC dzięki nowym wersjom Word, Excel, PowerPoint, OneNote  i Outlook. Zaprojektowany od podstaw na potrzeby Windows, Office pozwala użytkownikom tworzyć i edytować dokumenty Word, dodawać komentarze na slajdach w czasie rzeczywistym przy pomocy opcji pisania, lub z łatwością przedstawiać prezentacje PowerPoint oraz tworzyć lub aktualizować arkusze kalkulacyjne bez użycia klawiatury lub myszy - wszystko dzięki nowym przyciskom w Excelu zaprojektowanym z myślą o obsłudze dotykowej. Wersja desktopowa Office 2016 równie dobrze sprawdzi się na Windows 10.

Dostępność darmowej aktualizacji

29 lipca użytkownicy mogą otrzymać Windows 10 dla komputerów PC korzystając z oferty bezpłatnej aktualizacji lub kupując nowe urządzenia z Windows 10. Nowe urządzenia z Windows 8.1 zostaną zaktualizowane do Windows 10, ponadto wielu sprzedawców pomoże w procesie aktualizacji. Użytkownicy mogą też zarezerwować bezpłatną aktualizację. Więcej informacji na Windows.com.

Źródło: pcformat.pl
Zostań naszym fanem!