facebook
Studenci Uniwersytetu Łódzkiego w światowym finale konkursu firmy Microsoft
09 czerwca 2015

Studenci Uniwersytetu Łódzkiego, jako jedyni reprezentanci Polski, wystąpią w lipcu w Seattle w światowym finale konkursu Imagine Cup.

Największy konkurs technologiczny dla studentów daje nie tylko możliwość rywalizacji z najlepszymi zespołami świata. Jest to też szansa zdobycia atrakcyjnych nagród. Zespoły mają możliwość pozyskania profesjonalnych narzędzi programistycznych, niezbędnych do rozwijania zaprezentowanych projektów. Ale przede wszystkim jest to szansa na wsparcie i współpracę z ekspertami firmy Microsoft.

Drużyna z Uniwersytetu Łódzkiego wystąpiła pod nazwą Serious English Name. Studenci zgłosili do konkursu grę komputerową "Bandbarian". Stworzona przez nich gra jest próbą rozwiązania problemu braku ruchu oraz motywacji do aktywności fizycznej wśród młodzieży.

Gracz fizycznie wykonuje różnorakie ćwiczenia ruchowe. Jego aktywność fizyczna jest przenoszona do świata wirtualnego. Wirtualny awatar gracza staje się coraz silniejszy i zdobywa nowe umiejętności, dzięki czemu uzyskuje przewagę nad innymi graczami.

Gra dedykowana jest dla młodych ludzi. Twórcy aplikacji założyli, że dla osób w wieku od 13 do 21 lat przedstawienie postępów rozwoju ich aktywności fizycznej w postaci wykresów nie jest wystarczająco atrakcyjne i motywujące do dalszej pracy.

W skład najlepszego polskiego zespołu konkursu Imagine Cup wchodzą studenci informatyki o specjalności "Grafika komputerowa i projektowanie gier" na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. Wśród najlepszych programistów gier są: Renata Ciesielska, Bartosz Jędrasik, Piotr Rachubiński oraz Łukasz Kraśniewski (obecnie student Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ).

Zostań naszym fanem!