facebook
Tak narażamy się w sieci - infografika
04 listopada 2015

Zbyt proste hasła, brak odpowiednich zabezpieczeń, za dużo danych udostępnianych w społecznościówkach czy brak wiedzy o zagrożeniach z sieci. To tylko kilka z 7 grzechów internetowych Polaków.

Eksperci z Grey Wizard opracowali raport, w którym wymieniają internetowe grzechy Polaków. Okazuje się, że w ciągu ostatnich 10 lat w kraju przybyło 43% nowych internautów. Niestety, wiele z tych osób nie zważa na bezpieczeństwo w sieci lub jest tego nieświadoma.

Eksperci twierdzą, że Polacy ustawiają zbyt łatwe hasła, jak 1234 lub 123456. Ponadto co piąty Polak nie sprawdza siły haseł w przypadku zakładania nowych kont. Następnie nie uważamy na to co klikamy, a więc jesteśmy bardzo podatni na phishing. Okazuje się, że tylko niecałe 20% Polaków ma płatne oprogramowanie antywirusowe. Większość korzysta z darmowych zamienników lub nie używa go wcale.

Kolejnym problemem Polaków jest zbyt pochopne udostępnianie treści w sieci. To dotyczy przede wszystkim społecznościówek, gdzie ochoczo dzielimy się wieloma danymi. Kolejnym grzechem Polaków jest zbyt duże zaufanie do otwartych hot-spotów. Szóstym i siódmym grzechem Polaków są - odpowiednio - brak wiedzy o bezpiecznym użytkowaniu sieci i niezabezpieczanie urządzeń mobilnych.

Wiele ciekawostek z raportu Grey Wizard możecie zobaczyć na poniższej infografice.

 

Źródło: komputerswiat.pl
Zostań naszym fanem!