facebook
Kolejny nigeryjski przekręt - astronauta chce powrócić na Ziemię!
18 lutego 2016

Każdy internauta z pewnością spotkał się kiedyś z wiadomością e-mail, w której to nigeryjski książę lub jego żona pragnęła przelać nam całą zgromadzoną fortunę. Wystarczyło wysłać skan dowodu osobistego a następnie uiścić drobną opłatę, dzięki której pieniądze trafią na nasze konto.

To oczywiście przykład jednego z wielu przekrętów, które od lat krążą po sieci i są rozsyłane do milionów internautów. Najnowszy z nich sięgnął jednak kolejnego poziomu absurdu.

Nowy e-mail jest wysyłany rzekomo przez doktora Bakare Tunde, kuzyna nigeryjskiego astronauty, który od lat przebywa w kosmosie (!). W wiadomości czytamy, że był on pierwszym afrykańskim astronautą i obecnie od 14 lat znajduje się na orbicie. W tym czasie zdążył oczywiście zebrać ogromną fortunę w wysokości 15 mln dolarów.

Kuzynowi znudziło się już przebywanie w kosmosie. Jego powrót na Ziemię będzie jednak kosztował 3 mln dolarów. Doktor Bakare Tunde nie może skorzystać ze zgromadzonej fortuny, ale bardzo chętnie prześle ją nam. W ten sposób można uratować astronautę, który utknął w kosmosie. Oczywiście za pomoc otrzymamy 20% zgromadzonych funduszy.

Trzeba przyznać, że internetowym oszustom wymyślanie kolejnych historii idzie coraz lepiej. Pytanie tylko, czy w tak absurdalną opowiastkę ktokolwiek będzie w stanie uwierzyć?

Źródło: instalki.pl
Zostań naszym fanem!