facebook
Google chce się pozbyć haseł z procesu logowania
24 maja 2016

Google planuje wcielić w życie Project Abacus pod koniec obecnego roku. To specjalny system zabezpieczeń, który umożliwi logowanie do poszczególnych aplikacji bez konieczności wpisywania hasła.

Jak to w ogóle możliwe? Usługa będzie działać w tle, zbierając dane na nasz temat. Brane pod uwagę będą takie aspekty, jak sposób wprowadzania tekstu, aktualna lokalizacja, barwa głosu czy rozpoznanie twarzy.

Na tej podstawie generowany będzie specjalny wynik, który określi, czy możemy się zalogować do aplikacji. Project Abacus dzięki rutynowym czynnościom wywnioskuje, czy rzeczywiście jesteśmy osobą, za którą się podajemy.

Oczywiście różne aplikacje będą wymagały mniejszego lub większego wyniku, by autoryzować logowanie. Gry mobilne nie są bowiem tak ważne, jak usługi bankowe.

Project Abacus będzie już w czerwcu testowany przez kilka „poważnych instytucji finansowych”. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już pod koniec roku deweloperzy otrzymają gotowe rozwiązanie, które będą mogli zaimplementować w swoich aplikacjach na Androida.

Źródło: instalki.pl
Zostań naszym fanem!