facebook
Unia Europejska zainwestuje w cyberbezpieczeństwo 450 mln euro
05 lipca 2016

Komisja Europejska uchwaliła porozumienie, w ramach którego Unia Europejska przeznaczy aż 450 milionów euro na rozwój cyberbezpieczeństwa. Fundusz będzie dystrybuowany do państw członkowskich. Pieniądze trafią do prywatnych firm, uniwersytetów i innych podmiotów, które są zainteresowane opracowywaniem nowych zabezpieczeń i rozwiązywaniem problemów związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym.

W tym celu powstała specjalna organizacja do spraw związanych z cyberbezpieczeństwem. Zajmie się ona współpracą z firmami technologicznymi, placówkami naukowymi i rządami poszczególnych państw. Do głównych zadań organizacji będzie należeć odpowiednie dystrybuowanie funduszy.

Komisja wskazuje, że dzięki przeznaczeniu na ten cel 450 milionów euro wzrośnie znaczenie cyberbezpieczeństwa. Firmy mają dzięki temu chętniej inwestować z własnych pieniędzy. Szacuje się, że wydadzą na ten cel aż 1,8 miliarda euro do 2020 roku.

Wskazywane są ponadto główne obszary, na których skupi się projekt. Jest to między innymi zabezpieczenie internetowej tożsamości, szkolenie pracowników z zasad bezpieczeństwa w sieci oraz opracowywanie nowych metod ochrony infrastruktury sieciowej.

Źródło: instalki.pl
Zostań naszym fanem!