facebook
Nauczycielu, poznaj Edmodo
11 października 2017

Nauczyciele raczej nieufnie podchodzą do mediów społecznościowych, uznając, że mogą one prowadzić do naruszenia ich prywatności, (zbytniego) odkrycia się przed rodzicami i uczniami, a może i przed koleżankami i kolegami ze szkoły. Zapewne są też i inne powody. Wielu z tych, którzy mają konto np. na Facebooku, ukrywa swą tożsamość pod różnymi nazwami i pseudonimami. Niewielu wykorzystuje potencjał edukacyjny mediów społecznościowych. A ten jest wprost proporcjonalny do potencjału edukacyjnego i kreatywnego społeczności, która łączy się w określonej grupie czy narzędziu online. Może zatem warto spróbować?

Jednym z ciekawszych narzędzi internetowych dostępnych dla nauczycieli za darmo jest platforma Edmodo, którą można określić mianem "edukacyjnego fejsbuka". W przeciwieństwie do FB jej funkcjonalności zaprojektowano wyłącznie z myślą o edukacji uczniów i organizacji współpracy klasy (także grupy nauczycieli) w sieci.

To co jest wartościowe w mediach społecznościowych, to ich dostępność (zwykle przez dowolny smartfon z dostępem do Internetu), bogactwo tematów i dyskusji (zależy od tego, czym się dana społeczność dzieli i w jaki sposób – można zatem projektować takie miejsce dokładnie według własnych potrzeb), a także łatwość dzielenia się informacjami i znaleziskami edukacyjnymi z innymi (posty, komentarze, linki, filmy, ankiety itp.). W Edmodo właśnie wszystko to zyskujemy i jeszcze o wiele więcej korzyści pod kątem organizacji i wzbogacenia procesu edukacji. Chyba też znika ta obawa, że oto z powodu społecznościowego charakteru medium, coś za dużo odkryjemy.

Źródło: edunews.pl
Zostań naszym fanem!