facebook

O projekcie

Witaj w AV-School, wyjątkowej Szkole Antywirusowej, która od przeszło pięciu lat skupia miłośników nowych technologii. To miejsce, w którym każdy z nich znajdzie coś dla siebie, a duży nacisk kładziony jest na udostępnianie informacji o bezpiecznym korzystaniu z komputera podczas pracy, nauki i zabawy. Tutaj znajdziesz informacje o zagrożeniach, na jakie narażony jest każdy Internauta i dowiesz się, co robić, aby nie wpaść w sidła cyberprzestępców. Dzięki Szkole Antywirusowej poznasz rozmaite możliwości wykorzystania komputera, nabędziesz nową wiedzę i doświadczenie, a także otrzymasz możliwość bycia członkiem społeczności informatycznej połączonej wspólną ideą bezpiecznego korzystania z komputerów i internetu.

AV-School to miejsce przeznaczone przede wszystkim dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, jak również ich nauczycieli. Celem projektu jest dostarczenie dzieciom i młodzieży informacji z dziedziny IT, a także zaproponowanie rozmaitych form zabawy i współzawodnictwa. Pragniemy podkreślić, że nieustanny rozwój nowych technologii stanowi źródło nowych zagrożeń, z którymi muszą borykać się młodzi Internauci. Chcielibyśmy zatem poprzez rozrywkę zachęcić naszych użytkowników do poszerzania swojej wiedzy nie tylko z zakresu informatyki, ale także zwrócić uwagę, jak istotną sprawą jest problem bezpieczeństwa w Sieci.

Projekt AV-School stanowi szansę rozwoju dla uczniów, których pasją jest informatyka, dlatego też chętnie zapoznamy się z twórczą realizacją Waszych pomysłów (artykuły, prezentacje, programy komputerowe, strony internetowe itp.). Profil Szkoły Antywirusowej umożliwi zaprezentowanie nabytej wiedzy i umiejętności, jak i zapoznanie się z pomysłami kolegów, posiadających podobne zainteresowania.

W ramach realizacji projektu przewidziane są także nagrody dla najbardziej kreatywnych uczestników, jak również szkół mobilizujących młodzież do aktywnego udziału w życiu Szkoły Antywirusowej. AV-School czynnie uczestniczy w kształceniu młodego pokolenia poprzez Dni Bezpiecznego Internetu, współudział w szkolnych przedsięwzięciach z zakresu IT oraz rozmaite konkursy, w tym nasz flagowy „Komputerowy Biathlon” (7 edycji krajowych, 2 międzynarodowe), w których udział wzięło już kilka tysięcy uczniów z kraju i zagranicy.

Zostań naszym fanem!