facebook
Intel Extreme Masters 2015
17 marca 2015

Święto e-sportu i technologii zawitało do katowickiego Spodka. W dniach 12 - 15 marca 2015 roku rozegrano turnieje w takie gry jak m.in.: League of Legends, StarCraft II, Counter-Strike: Global Offensive czy Hearthstone.

Do katowickiego Spodka przyjechały największe gwiazdy e-sportu z całego świata. Rywalizowały w turnieju League of Legends oraz StarCraft II: Heart of The Swarm. Łączna pula nagród pieniężnych w katowickim turnieju wyniosła 200 000 dolarów w gotówce Impreza w Polsce jest ostatnim przystankiem serii turniejów, które odbywają się w sześciu krajach na sześciu kontynentach.

Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników e-sportu, kibicującym polskiemu zespołowi - Virtus.pro - który specjalizuje się w rozgrywkach w Counter-Strike'a. Drugi występ z rzędu Polaków w półfinale turnieju zakończył się dla nich porażką. Mistrzem CS-a zostali Szwedzi z teamu Fnatic. Mistrzami League of Legends został TeamSolo Mid.

W zeszłym roku imprezę odwiedziło ponad 73 tysiące osób, z kolei transmitowaną na żywo za pośrednictwem serwisów streamingujących relacje obejrzały kolejne 23 miliony miłośników e-sportu z łącznie 180 krajów.

Źródło: pcformat.pl
Zostań naszym fanem!