facebook
Yahoo! z rekordowym "wyciekiem" danych klientów
26 września 2016

Yahoo!, czyli amerykański portal internetowy, został pod koniec 2014 roku zaatakowany przez hakerów. Jak twierdzą przedstawiciele serwisu, atak był skuteczny i skutkował wykradzeniem danych 500 milionów użytkowników, co zdaniem specjalistów oznacza, że mamy do czynienia z największym tego typu włamaniem w historii internetu. W ręce hakerów wpadły takie dane jak: imiona i nazwiska użytkowników, daty urodzenia, adresy elektroniczne, numery telefonów, zaszyfrowane hasła, niezaszyfrowane pytania pomocnicze wraz z odpowiedziami.

Osoby, które nie zmieniały od tego czasu hasła proszone są o jego jak najszybszą zmianę. Co więcej, jednocześnie powinny one zmienić pytanie pomocnicze. To szalenie ważne, ponieważ w sieci pojawiła się właśnie oferta sprzedaży informacji na temat 200 mln kont Yahoo!, które oferuje haker posługujący się nickiem Peace.

Zdaniem Yahoo! włamanie mogło być zlecone przez "jakieś państwo". Serwis podkreśla, że w ręce hakerów nie wpadły niezaszyfrowane hasła oraz dane dotyczące kont bankowych czy kart płatniczych. Udostępnił jednocześnie dokument, w którym objaśnia co się stało, jakie podjął w związku z włamaniem czynności i co powinni zrobić użytkownicy.

Źródło: pcworld.pl
Zostań naszym fanem!