facebook
Goodle Doodle: 50 lat programowania dla dzieci
04 grudnia 2017

Nie ma co ukrywać, dzieci lubią komputery. Google dziś przypomina: równo pół wieku temu zaczęto tworzyć programy wyłącznie dla nich.

50 lat temu zostało oficjalnie zaprezentowane pierwsze programowanie dla dzieci. Specjaliści stworzyli dla maluchów specjalne, futrzane stworzenie. - Nasze pierwsze w historii kodowanie Google Doodle! Dzisiejsze Doodle powstało dzięki ścisłej pracy zespołowej nie jednego lub dwóch, ale trzech zespołów: zespołu Google Doodle, zespołu Google Blockly i naukowców z MIT Scratch! - zdradzają specjaliści z Google.

- Moje pierwsze doświadczenia z kodowaniem zaczęło się, gdy miałem dziewięć lat. Robiłem to po szkole. Zaprogramowaliśmy wtedy małego zielonego żółwia, aby poruszać się i rysować linie na czarnym ekranie. Ten język programowania nosił nazwę Logo – wspomina Champika Fernando, jeden z najbardziej zapalonych współpracowników projektu w MIT.

W latach sześćdziesiątych, dzięki Logo dzieci mogły programować ruchy żółwia, miały możliwość zgłębiania pomysłów w matematyce i nauce.

Dziś, 50 lat później, w interaktywnym Doodle, programujesz i pomagasz futrzanemu przyjacielowi na 6 poziomach, aby zebrać jego ulubione jedzenie poprzez przyciąganie razem bloków kodujących w oparciu o język programowania Scratch dla dzieci.

Brzmi futurystycznie? Może dla Ciebie, bo dzieci sobie poradzą. Programowanie uczy je kreatywności, logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i staje się narzędziem w ich rękach, które w życiu dorosłym może okazać się im niezbędne, a na pewno bardzo przydatne.

Źródło: silesion.pl
Zostań naszym fanem!