facebook
Dlaczego warto poznać Sm@rt Family?
15 maja 2018

Młodzi, ambitni, którzy za cel obrali sobie szczytną ideę uświadamiania o zagrożeniach płynących z cyfrowego świata, na które są narażeni użytkownicy w każdym wieku, a zwłaszcza najmłodsi. Oto zespół Sm@rt Family, który we współpracy między innymi z Kaspersky Lab Polska oraz serwisem Szkoły Antywirusowej – AV-School.pl prowadzi niekomercyjny projekt mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa w Internecie dzieci oraz ich rodziców, uświadomienie zagrożeń kryjących się w Sieci, zwrócenie uwagi na problem prywatności i anonimowości, pokazanie najmłodszym, jak w zdrowy sposób korzystać z telefonów, pomoc z konfiguracją blokady rodzicielskiej oraz urządzeń elektronicznych pod standardy bezpieczeństwa. Projekt oparty jest o cykl wykładów i spotkań z rodzicami oraz dziećmi i młodzieżą.

Na warsztatach dla dzieci przedstawiane są między innymi zasady bezpieczeństwa w social mediach, wpływ uzależnienia od cyfrowego świata na życie, jak chronić swoją prywatność, rozpoznawanie oszustw, prawo w Internecie (obelgi, prawa autorskie, konsekwencje) oraz wiele innych, istotnych zagadnień związanych z szeroko pojętą tematyką bezpieczeństwa.

Pierwsze otwarte warsztaty dla rodziców odbyły się 9 maja o godzinie 17 oraz 10 maja o godzinie 17 w budynku Liceum Ogólnokształcącego Im. Janusza Korczaka w Sosnowcu na ulicy Czeladzkiej 58. Głównymi tematami na warsztatach było bezpieczeństwo w sieci (oszustwa, naciąganie, bankowość,prywatność itd), wgląd na aktywność oraz kontrola aktywności dzieci w Internecie poprzez telefon lub komputer, ukazanie Internetowych trendów u dzieci czyli Internetu oczami dziecka.  

Kolejne warsztaty odbyły się 14 maja o godzinie 17:00 w Urzędzie Miasta Sosnowiec.

Dziś, 15 maja o godzinie 17:00, odbędzie się kolejne spotkanie - ponownie w murach VI Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Sosnowcu, gdzie serdecznie zapraszamy.

Przed nami kolejne spotkania, o szczegółach których poinformujemy wkrótce :)

Dzięki nawiązaniu współpracy Sm@rt Family z firmą Kaspersky Lab Polska, rodzice i opiekunowie biorący udział w spotkaniach otrzymują bezpłatnie oprogramowanie Kaspersky Safe Kids, dzięki któremu mogą między innymi kontrolować komunikację online dziecka z każdego miejsca, śledzić lokalizację swojego dziecka na mapie w czasie rzeczywistym – jak również zdefiniować bezpieczny obszar, monitorować aktywność na portalach społecznościowych oraz zarządzać korzystaniem z urządzeń i aplikacji.

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na stronie www.smartfamily.com.pl oraz jego profilach społecznościowych, gdzie będą umieszczane szczegółowe informacje odnośnie warsztatów, poradniki konfiguracyjne oraz aktualności ze świata tech.

Źródło: Kaspersky Lab
Autor: Krzysztof Szałek
Kaspersky Lab Polska
Zostań naszym fanem!